Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2024

Gösterim: 231

Yüksekokulumuz Akademisyenlerinden BANÜ PROJE Koordinatörü Doç. Dr. Selen SALLAN Önderliğinde “Öğrenciler İçin TÜBİTAK 2209, TÜBİTAK 2210 ve TÜSEB Destekleri” Semineri Düzenlendi

“Türkiye Yüzyılının Başında” seminer serimiz kapsamında, Bilimsel Projeler Danışma Koordinatörlüğümüz (BANÜ-PROJE) tarafından “Öğrenciler İçin TÜBİTAK 2209, TÜBİTAK 2210 ve TÜSEB Destekleri” adlı seminer düzenlendi. Prof. Dr. Fuat Sezgin Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen seminere öğretim üyelerimiz ve öğrencilerimiz katıldı.

Seminerin açılış konuşmasını BANÜ-PROJE Koordinatörümüz Doç. Dr. Selen Sallan gerçekleştirerek Koordinatörlük bünyesinde yapılan faaliyetlerin önemine ve bu faaliyetlere etkin katılımın, sağladığı katkılara vurgu yaparak programda emeği geçenlere teşekkürlerini iletti.

Açılış konuşmasının ardından Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkan Yardımcımız Doç. Dr. Sedat Arslan “TÜBİTAK 2209 Programı”, Sağlık Yönetimi Anabilim Dalı Öğretim Üyemiz Dr. Öğr. Üyesi Arzu Bulut “TÜBİTAK 2210 Programı”, Kadın Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı Öğretim Üyemiz Doç. Dr. Yılda Arzu Aba ise “TÜSEB Destekleri” adlı sunumlarını gerçekleştirdiler.

Öğretim Üyelerimizin yaptığı sunumlarda; program amaçları, proje süresi ve bütçesi, başvuru esnasında dikkat edilecek hususlar, uygun başvuru sahipleri, değerlendirme süreçleri ve başvuru tarihleri hakkında detaylı bilgiler öğrencilerimizle paylaşıldı. Öğrencilerimizin proje yazma ve yürütmeye yönelik ilgi ve özgüvenlerinin artırılmasının, proje kültürünün yaygınlaştırılması ve bu konuda farkındalık sağlanmasının amaçlandığı seminer, soru-cevap oturumunun ardından teşekkür belgelerinin takdimi ile sona erdi.

Katılım sağlayan tüm akademisyenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.


Fotoğraflar