Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2021

Gösterim: 6277

Müdür Mesajı

             ​Sevgili Gençler;

 

Marmara Denizi kıyısında doğal güzellikler ve antik kentlere sahip olan Bandırma’da 1992 yılında Balıkesir Üniversitesi’ne bağlı olarak kurulan Meslek Yüksekokulumuz 23 Nisan 2015 tarihinden itibaren Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi bünyesinde eğitim öğretim faaliyetlerini sürdürmekte ve eğitime başladığı günden bu yana 5000’in üzerinde mezun vermiştir. Bu tecrübe ve birikim ile Meslek Yüksekokulumuz sizlerin daha iyi bir eğitim almanızda öncü bir eğitim kurumu olma yolunda ilerlemektedir.

Teknolojilerin, tekniklerin, sistemlerin, işlerin, işletmelerin ve mesleklerin hızla değiştiği ‘‘bilgi çağı’’ olarak adlandırılan bir dönemde yaşamaktayız. Geleceğin dünyasında saygın bir yer edinmek için her sektörde ileri teknoloji kullanan ve katma değeri yüksek ürün ve hizmet üreten modeller geliştirmemiz gerekmektedir.

Bu amaç ile Yüksekokulumuz, teknolojik bilgileri üretip bunları bölgesel, ulusal ve evrensel düzeyde birer ekonomik değer haline getirmek, bölgesinde teknik ve sosyal bir ortam yaratarak; sanayi-toplum bütünleşmesine katkıda bulunmak, yükseköğretim sistemimiz içerisinde hizmet ve sanayi sektörlerinin ihtiyacına yönelik bilgi ve becerileri kazanmış, analitik düşünebilen, yenilikçi, çevreye karşı duyarlı bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Sizlere bu nitelikleri kazandırmak anlayışı içinde mesleki eğitimi destekleyen özenle oluşturulan bilgi ve deneyime sahip  tecrübeli kadrolarıyla siz gençleri Bandırma Meslek Yüksekokulu ailesine katılmaya davet ediyoruz.

 


 

 

 

                                                                                                                                                              Doç. Dr. Selçuk BAŞ

                                                                                                                                                           Bandırma Meslek Yüksek Okulu Müdürü