30 Kasım 2021

Gösterim: 5641

Muhasebe ve Vergi

MUHASEBE VE VERGİ UYGULAMALARI PROGRAMI

GENEL BİLGİLER

 Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Programı mezunları, muhasebe ve finans sektörünün ihtiyacı olan genel muhasebe ve maliyet muhasebesi alanlarında bilgili ve uygulama tecrübesi olan ara eleman olarak çok rahat bir şekilde iş bulabilmektedirler. Bununla birlikte, bilgisayarlı muhasebe paket programlarını etkin kullanabilmekte ve muhasebe kayıtlarını mevzuata uygun usul ve esaslara göre yapabilmektedirler.

 İŞ OLANAKLARI

Program mezunları; İşletmelerin Muhasebe ve Finansman departmanlarında, bankacılık ve finans sektöründe, mali müşavirlik firmalarında görev yapabilmektedirler. İki Yıllık programın sonunda Açık Öğretim Fakültesi İşletme Bölümüne sınavsız ve doğrudan geçiş yapabilmekte böylece 4 yıllık fakülte mezunu olduktan sonra 3 yıllık bir stajın sonunda Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olabilme imkânına sahip olmaktadırlar. Bunun dışında Muhasebe ve Vergi Uygulamaları programını başarıyla bitirenler, ÖSYM tarafından açılan Dikey Geçiş sınavında başarılı oldukları takdirde; değişik bölümlere geçiş hakkı kazanmaktadır.

 AKADEMİK EĞİTİM OLANAKLARI

Yüksekokulumuzda yer alan internet destekli bilgisayarlar aracılığı ile ZİRVE muhasebe yazılım programları öğrencilerimize aktif bir şekilde öğretilmektedir. Bununla birlikte, muhasebe uygulayıcıları olan değerli kişiler tarafından konferanslar düzenlenmekte ve öğrencilerimizin aktif bir şekilde muhasebe dünyasına hazırlanmaları sağlanmaktadır.

AKADEMİK KADRO:

Doç.Dr.Selçuk BAŞ (Bölüm Başkanı)

Dr.Öğr.Üyesi Nevzat ÇALIŞ

Dr.Öğr.Üyesi  Incı Merve ALTAN